Střapec na vodě 2017

Střapec na vodě 2017
3. srpna 2017

Uprostřed prázdnin se parta 9 lidí vydala prozkoumat záhyby řeky Dyje a prožít týden v divoké přírodě na klidné vodě

Řekli by jste někdo, že Dyje je řeka, kde se dá prožít týden v divočině? My to zkusili a šlo to. A nejen, že to šlo, ale pořádně jsme si to užili.

Dyje je řeka která z části tvoří hranici mezi Moravou a Rakouskem. Její proud je na první pohled líný a když se člověk podívá do mapy, tak si řekne: Co tam? Ale když přijde blíž objeví kousek krásné přírody a když v ní namočí nohy pocítí osvěžující chlad a klidnou sílu vodního proudu.

Úsek mezi Vranovem a Znojmem není splavný, protože je tu národní park Podyjí. Tuto část jsme tedy absolvovali po svých. To že je dobré mít pláštěnku sice víme, ale až déšť udělá z teorie zkušenost.

Ve Znojmě jsme se po dvou dnech putování nalodili a místo nohou jsme začali k pohybu používat ruce. Teda povětšinou, protože občas bylo třeba loď přetáhnout do proudu, když jsme se ocitli na mělčině. Postupně jsme se učili číst vodu a jezdit tak, abychom tohoto přetahování měli co nejméně a jak vody přibývalo a vpluli jsem do meandrů tak nám společnost začali dělat hejna ryb.

Za tři dny jsme v klidu dopluli do Hevlína. Pak už jen přesun na DIS, úklid, grilování a v neděli malý bonbónek na závěr: kajak na Žabě.

 

Prožili jsme nádherný týden, poznali kousek přírody a snad i sami sebe o něco víc. Tak nejpozději za rok na další vodě…. AHÓÓÓJ!

 

                                                                                                            Jakub Švanda

Související galerie