Články

Zobrazit články z rubriky:  Orientační dnyDISklubVíkendové akceOstatní
Hledáme instruktory

Hledáme instruktory

Vydáno: 5. listopadu

Na pozice instruktorů programů pro školy (Orientační dny) hledáme mladé, nadšené a kreativní lidi, které baví práce s lidmi a chtějí brigádu, na kterou se budou těšit.

Pomáháme DISu internetovými nákupy

Pomáháme DISu internetovými nákupy

Vydáno: 26. října

Blíží se Vánoce a spousta z vás bude vybírat dárky na internetu. Vzpomeňte si na nás a nakupte dárky přes GIVT Část peněz z vaší útraty půjde na dobrou věc a vy přitom nezaplatíte nic navíc!

DIS tábor 1.a 2.turnus

DIS tábor 1.a 2.turnus

Vydáno: 8. října

Tábory DIS 2018 – Rytíři

DIS KLUB - nabídka kroužků

DIS KLUB - nabídka kroužků

Vydáno: 1. října

Ve školním roce 2018 - 2019 si můžete u nás v DIS KLUBU vybrat ze čtyřech možností:

Salesiáni přicházejí do Kroměříže

Salesiáni přicházejí do Kroměříže

Vydáno: 11. září

Středisko: Salesiáni

Na kraji Kroměříže se do osmipatrového paneláku, kde sídlí střední odborná hotelová škola Na Lindovce, nastěhoval internát SOŠ svatého Jana Boska. Salesiáni František Bezděk a Vladimír Kopřiva očekávali celé dopoledne kamion s nábytkem pro zatím tříčlennou komunitu, kterou ještě posílil salesián Jan Štěpán Musil.

SOŠ sv.Jana Boska v Kroměříži - zahájení

Vydáno: 3. září

Nová střední odborná škola Jana Boska v Kroměříži zahájila činnost od 3.září 2018 za přítomnosti arcibiskupa Jana Graubnera

Bulharský zpravodaj - červenec, srpen 2018

Bulharský zpravodaj - červenec, srpen 2018

Vydáno: 26. srpna

Středisko: Salesiáni v Bulharsku

Milí čtenáři Bulharského zpravodaje,

když nás horké dny pomalu opouštějí, vraťme se před prázdniny do Bulharska. Červen nebyl skromný na události, jako to u nás snad není žádný měsíc. Třeba hned 2. 6. proběhl dětský den.

Zpravodaj ke stažení a tisku: 1807tisk.pdf

TREFA - petrská fara v Prostějově 2018

TREFA - petrská fara v Prostějově 2018

Vydáno: 12. srpna

Středisko: Salesiáni Prostějov

TREFA - znamená Totální REkonstrukce FAry

   \"viz2\"\"SDB

 

                                                                         

Můžete se k nám připojit a pomoci nám při rekonstrukci fary u sv. Petra a Pavla v Prostějově na Lidické 1894/1a, kam by se po rekonstrukci měla přestěhovat salesiánská komunita sv. Josefa Dělníka z fary u Povýšení sv. Kříže v Prostějově na Filipcově nám. 20/4. Jsme vděčni za Vaši modlitbu i jakoukoliv podporu. Potřebné kontakty jsou na vizitce.

TREFA - Totální REkonstrukce FAry (středisko mládeže a rodin)

Salesiánská komunita sv. Josefa Dělníka, Lidická 1894/1a, 796 01 Prostějov

P.Pavel Čáp SDB a P.M.P.K.  tel.: +420 732 656 997

e-mail: pamacap@seznam.cz

č.ú.: 35-1500354379/0800

Od 1.7.2016 salesiáni převzali starost o petrskou farnost v Prostějově. Od července 2016 do září 2016 byl zpracován stavební záměr na rekonstrukci fary Ing. Arch. Zdeňkem Beranem z Prostějova. V prosinci 2016 byl pověřen vedením rekonstrukce administrátor petrské farnosti Pavel Čáp SDB. Na začátku roku 2017 byla vybrána architektka Lenka Vágnerová, která začala pracovat na vypracování podrobného projektu.

Dne 24.5.2018 proběhlo výběrové řízení na rekonstrukci petrské fary a byla vybrána firma Navrátil z Prostějova. Cena rekonstrukce byla stanovena na 15,5 mil. Kč včetně DPH. Dne 24.7.2018 Salesiánská provincie Praha po dohodě s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem souhlasila s podpisem smlouvy. Smlouva mezi Římskokatolickou farností sv. Petra a Pavla v Prostějově (investor rekonstrukce) a firmou Navrátil z Prostějova (realizátor rekonstrukce) byla podepsána 24.7.2018 a schválena Arcibiskupstvím olomouckým 25.7.2018. 

Firma Navrátil by měla začít stavební práce na faře na konci srpna 2018. Celá rekonstrukce by měla být dokončena do 7 měsíců od datumu zahájení rekonstrukce napsaném ve stavebním deníku. Arcibiskupství olomoucké na rekonstrukci fary přispěje částkou 8 mil. Kč a částku 7,5 mil. Kč půjčí Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Prostějově. Za splacení této půjčky se zaručuje Salesiánská komunita v Prostějově. Salesiánská komunita v Prostějově se zaručila, že během následujících let bude farnosti přispívat na splacení dluhu částečně skrze nájem za pobyt salesiánů na faře a částečně z darů dobrodinců.

Náklady firmy Navrátil na rekonstrukci petrské fary                        15,5 mil. Kč

Příspěvek arcibiskupství olomouckého na rekonstrukci                    8 mil. Kč

Půjčka petrské farnosti od arcibiskupství olomouckého                   7,5 mil. Kč

Výdaje na zhotovení projektu a vyřízení potřebných povolení         0,5 mil. Kč

Celkové náklady na rekonstrukci                                               16 mil. Kč s DPH

 

Závazek salesiánské komunity - přispět farnosti na splacení dluhu z  příspěvku na bydlení salesiánské komunity na petrské faře a sháněním peněz u dobrodinců.                                                              

Fara patří petrské farnosti a salesiánská komunita bude na faře v dlouhodobém nájmu. Přízemí fary bude určeno pro pastoraci na setkávání různých skupin se společnou kaplí. V prvním patře bude zázemí pro salesiánskou komunitu se 4 pokoji. Více informací vám řekne Pavel Čáp SDB (adminstrátor farnosti sv.Petra a Pavla v Prostějově a pověřený rekonstrukcí fary) a Petr Matula SDB (ředitel salesiánské komunity v Prostějově)

Petrská fara v Prostějově 2018\"IMG_0522\"

Petrská fara v Prostějově - brigády 2017-2018

Petrská fara v Prostějově - vize 2019

 

\"vizitka\"

 

 

Máme nového správce

Vydáno: 29. června

Děkujeme odcházejícímu správci Trubkovi (Vladimír Kopřiva) za velké nasazení a za odvedený výkon při správě domu, nerozlučně spojeného se životem a dílem staříčka Ignáce Stuchlého. 

Seminář na Velehradě: výstupy

Seminář na Velehradě: výstupy

Vydáno: 20. června

Středisko: Salesiáni

Poslechněte si audiozáznam salesiánského semináře na Velehradě, který se věnoval osobě Ignáce Stuchlého, Tita Zemana a vlivu komunistické totality na naši mentalitu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |